The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

VERTICAL SYNDICATE

Skupinu Vertical Syndicate založil v roce 1994 Bomber Vexlem. Skupina se měla původně jmenovat Vertykal, ale v té době se velké oblibě těšila hra Syndicate od Bullfrogu a tak se skupina na počest hry pojmenovala Vertical Syndicate. Bomber s Vexlem k sobě později přibrali ještě ID (Tomáše Řihoška) alias Duncana Idaha.

Prvním demem, které skupina Vertical Syndicate v roce 1994 vydala bylo Defkoidy. Toto demo naprogramoval nadějný a talentovaný programátor Gargamel, hudbu vytvořil Bomber a obrázky si hoši naskenovali.

Největší rozmach Vertical Syndicate byl v období let 1996 až 1999, tehdy do skupiny přišli kolegové z Tachova - Lazy Jones (Milan Vyšata), Wincle (Víťa Novák), Tittus, Schwaizi s Storm.

Na podzim roku 1997 vychází první číslo diskmagu M.I.P. Report čili Monkey Island Party Report. V létě 1998 se konal opět M.I.P, kde se dokončovalo první demo Verticalu s názvem Radiation, které se mělo vypustit na Votické Párty na podzim 1998. Tam se také zůčastnilo demo soutěže, ale skončilo na posledním místě, neboť Lazy neměl demo finálně hotové a tak se stalo, že demo při projekci spadlo, což se zase může stát, nicméně si myslím, že Radiation mělo vyhrát. První místo tehdy obsadil Abort se svým demem Revenge. K tomuto demu se pojí i značná část něnávisti mezi skupinou Vertical Syndicate a Abort, protože, když do tooltypu ikony, která spouští Revenge napíšete „NOCENSORED“ tak divák spatří jednu nehezkou sexualně zaměřenou fotografii s hláškou na Vertical Syndicate.

Odplata ze strany Verticalu na sebe nenechala dlouho čekat, v zimě Lazy napsal demo Revenge 2 a šupky hupky s ním na internet. Rok se s rokem sejde a na jaře se opět ve Voticích koná další Amiga Párty, tentokrát doraží snad každý, kdo na scéně něco znamená, dokonce dojedou i slavní Vectors. Vertical se opět účastní soutěže ze svým demem Reverse, asi jedno z nejlépe povedených dem, protože celé běží od konce na začátek.

V červnu Lazy s Winclem tráví jeden víkend na Sycheráku, místě konání legendárních M.I.P a napíší spolu demo 2 dayz a samozřejmě nesmí chybět ani Invitation na M.I.P. 1999. V roce 1999 ze skupiny odešel Bomber, který si záhy založil vlastní skupinu Marshals a jako čestný člen je přijat Hologram, který byl v té době bez skupiny.

V této době také vychází M.I.P. report 3 a na podzim, přesněji v září se koná ještě velkolepější Amiga akce a tou je Apocalypse párty v Brandýse nad Labem, pořádaná Lahváčem a Dizzym a tehdy Vertical publikuje své poslední demo TuColor. A to je skoro všechno co kdy Vertical vydal, ano nesmíme zapomenout samozřejmě na poslední číslo diskmagu M.I.P. report s pořadovým číslem 4.

Takže konec Vertical Syndicate přichází někdy během roku 2000, ale jako takový nikdy nezanikl.

Složení skupiny

PřezdívkaCivilní jménoFunkceMěstoRočník
Abortus Morgenstein David Hudba Tachov 1982
david morgenstein thOd roku 2009 až dodnes provozuje v Tachově společně se svým bratrem firmu DECK Komplet s.r.o, která se zaměřuje na půjčování pracovních plošin.
Bomber Orna Jan Leader, hudba Unhošť 1979
jan orna thJeho prvním počítačem se stal v páté třídě Sinclair ZX Spectrum 48kB. Jako většina ostatních se nejvíce věnoval hrám. Nicméně postupem času se na něm začal učit programovat, ale moc mu to nešlo. V roce 1992 uprosil rodiče a dostal svojí Amigu 500. Následovalo shánění externí disketové mechaniky a A501. A hry se začaly kupit. Zkoušky a pak
čtyřleté studium na podnikatelském gymnáziu v Kladně. V prvním ročníku se doslechl, že je na stejné škole i nějaký bubeník. Po dvou měsících se teprve ukázalo, že to není bubeník, ale Bubeník a to Jaroslav, známý jako Hologram.  

Začala výměna her a programů, kde mezi jinými byl i Deluxe Paint a File Master. Bomber dostal příkaz naučit se ovládat taky něco jiného než hry a X-copy. Dost ho tehdy chytla grafika, ale nikdy se mu nepodařilo stvořit něco dvakrát
zajímavého. Simultánně se začátky v grafice vznikla jeho první skupina - Computers Dezolators. Produkce, až na pár obrázků, byla nulová. Kromě něj však nedělal nikdo nic. Mezi dalšími členy stojí za zmínku Joshua (později Doctor) a Qwer (později SirNOF). V té době si ještě stále říkal Arnold_USA.

Hologram  ve výuce o scéně pokračoval, nadšení rostlo a celý Computers Dezolators se někdy kolem podzimu 1993 na Resetkání připojily k Hologramově a Plasticově skupině Toayen. Nic se nezměnilo, jen se Bomber začal více zabývat skládáním hudby v Protrackeru a začal lehce kšeftovat se softwarem. Na to reagovala v roce 1993 firma UltraSoft, která tehdy zasílala výhružný dopisy a hrozila soudy, tak toho kšeftu s lamery nechal.

Bomber rozpustil zbytečný Computers Dezolators a začal relaxovat a pracovat na Protrackeru. Pár prvních hrůz (International, Lets Do It, Robotron) a byl přesvědčen, že má co posluchačům nabídnout. Hudba se tedy stala prioritou a zájem o grafiku u něj zanikl. Po chvilce mu došlo, že si UltraSoft dělal jen blbou srandu a tak se se spolužákem Vexlem rozhodl dát dohromady novou, legitimně scenérskou skupinu Vertical Syndicate.

Chvíli přemýšleli nad designem a byl z toho VeRTical SynDiCate. Vexl programoval v Céčku na PC a Bomber pořád skládal skladby jako Prodigiony na Amize. Pak nastal naprostý chaos v členstvu, kdy se nabíralo a propouštělo téměř denně a kdy skupinou prošla jména jako X-Ray, Deleter, Junior, Zen, Spy, Freddy, znovu nabrali Joshuu jako Doctora a Qwera jako SirNOFa a další a další jména.

Celou tu dobu skupinu podporoval Hologram (který v tu dobu odcházel z Toayenu a přidával se ke skupině Mastera Cranka - ke Squadreamu), který pro skupinu programoval,  protože ještě neměli vlastního codera. Výsledek toho snažení bylo slideshow Defkoidy. Grafiku i hudbu měl na starost Bomber. Skenované obrázky a děsný drum&hat k tomu.

Nedalo se nic dělat a Bomber se začal učit programovat v Amosu. A pak se definitivně naštval, že na celém demu dělal jen on a a všechny ostatní ze skupiny vyrazil. Bylo to na místě, protože už tehdy se jenom lameřilo. A pak přišel ten největší zlom v dějinách Vertical Syndicate. Napsal tehdy dopis nějakému člověku, co sháněl hru a na něj mu odepsal někdo naprosto jiný, což ale právě přineslo pokrok, a to nějakého Duncana Idaho.

Začal tvrdý swap a okamžité přijetí do grupy. Id už tehdy kreslíval a začal se plánovat projekt trackma - The Radiation. A další nábory členstva a zase Doctor a zase SirNOF, pak Fox a The Spacer. Id pak dovedl Titta.

Dělalo se co se dalo, víceméně se spíš kreslilo a plánovalo. Bombera už začínala opouštět hudební můza, která byla souběžná s novým kontaktem přes redakci PC Enginu, kde tehdy nějaký čas dělal redaktora. Tím člověkem byl chvalně známý bůh zvuku - fish17. V té době si Bomber taky koupil první PC, hlavně kvůli Doomu. Začal přehrávat všechny skladby z Amigy na PC, aby si je moch solidně rozvrtat ve FastTrackeru. Čímž sem se už začal od Amigy vzdalovat. Po mnoha diskuzích a podaných inzerátech už ani nikdo nedoufal, že někdy naleznou nějakého codera. A přece se najednou objevil dopis od nějakého Wincla a Lazy Jonese. Pár dopisů a bylo jasno. Přírůstek ke skupině a konečně se to všechno začalo hýbat. To už byl Bomber definitivně přesunutý na PC a už ani nedělal muziku. Sem tam jen nějaký ten jeden, dva patterny a to bylo vše. Další posila byla nezvládnutelný Storm a jeho fantastická hudba. Už ale bylo jasné, že řídit takhle tým na dálku po dopisech nejde. Dal proto tehdy dohromady Ida a Wincla a výsledek toho je byl MIP Report. Nutno říct, že Bomberovi už nic na počítači nešlo tak, jak by chtěl a jeho pozornost od toho všeho odváděla i jeho přítelkyně. Stav jeho potřebnosti ve skupině došel tak daleko, že byl dokonce v průběhu roku 1997 vyhozen. To se pak přehodnotilo a začal si hledat něco, čím by mohl být týmu prospěšný, což však nenašel. Po dohodě leadering předal tomu pravému a to Winclovi, který na to měl dost času a byl beze sporu pro skupinu velkým přínosem. Ať už v oblasti tvorby, tak i akcí, na jejichž pořádání neměl Bomber čas a nutno říci, že po těch desítkách jím organizovaných, už ani náladu. Se svou aktivitou ve skupině odešel z Vertical Syndicate i Doctor, SirNOF, The Spacer, Fox a Storm.

Dnes řídí rodinnou firmu ORNA Corporation v.s.o., kde vystupuje jako ekonomický ředitel. Jejím hlavním předmětem podnikání je pronájem prostor ve vlastních domech v historické části města Kladna. Svým obchodním partnerům pronajímá obchody, kanceláře, sklady a další nebytové i bytové prostory. Mezi jeho vedlejší činnost patří i firma Arcadehry, která nabízí krátkodobý pronájem nevýherních hracích automatů na firemní či soukromé akce.
Fox - - - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Hologram Bubeník Jaroslav Coder, swaper Kladno 1977
holyna thNarodil se 16. ledna 1977 v Kladně. K počítačům se dostal poprvé v létě roku 1988, kdy byl přihlášen na letní počítačový kurz. Zde také poprvé uviděl počítačové (textové) hry. K Amize se poprvé dostal až v létě 1991, kdy jí viděl u svého kamaráda Tomby (Tomáš Balon). Od té chvíle jí chtěl mít také. Po roce si koupil svojí Amigu 500 (s 0.5MB RAM). Tu o půl roku později rozšířil o dalších 0.5MB RAM. Amigu 1200 si pořídil až někdy v roce 1997. K Amiga scéně se dostal úplně poprvé až na podzim roku 1991, na akci Resetkání. Jeho přezdívka vznikla ještě na osmibitovém Atari, na už dělal svoje první textové hry a strašně se mu líbilo jméno Hologram a tak si jej nechal. Na Atari vytvořil textovky Chrám zkázy 2.0 a Debils Action. Na Amize vytvořil jako první textovku Toayen In Action, následovalo Na Resetkání 94, remake Pilotova příběhu, Vietnamská Mise, demo Čekejte a nakonec Na Resetkání 98. Scénu a Amigu opustil přibližně v roce 2001, kdy si jako mnoho ostatních koupil PC. O scénu jako takovou se zajímá stále, i když mnohem méně než v minulosti. Působení na scéně mu pomohla určit jeho identitu v pubertě a následně i tak nějak životní filozofii.

Dnes pracuje v IT oddělení jedné nadnárodní korporace, která se zabývá výrobou a následnou distribucí dětských hraček.
ID (Duncan Idaho) Řihošek Tomáš Grafika, swapper Cheb 1978
tomas rihosek id thNarodil se v Olomouci. V roce 1991 se začali učit na škole programovat na IQ 151 a proto začal doma přesvědčovat rodiče, že bez počítače z programování určitě propadne. O měsíc později mu domů pořídili Commodore 64. O rok později uviděl u kamaráda v provozu ZX Spectrum a na něm hry jako Bruce Lee, Renegade atd... V té době o počítačích v podstatě ještě nic nevěděl, ale jednoho dne přišel na hřiště kamarád jeho bratra a začal
se chlubit, že má doma Amigu s perfektní grafikou. A tím to v podstatě začalo.

Nakonec vlastnil Amigu 1200 s 260MB pevným diskem a monitorem, kterou si koupil v roce 1995 na druháku ve škole. Tehdy ukecal otce, aby mu na ní dal 17.000,-. Pracoval hlavně v Deluxe Paintu, File Masteru a HippoPlayeru. Předtím už však měl Amigu 500, na které už se snažil něco kreslit.
Lazy Jones Vyšata Milan Coder Chodský Újezd 1975
lazy thK počítačům se dostal až na gymnáziu, kde potkal svého kamaráda Sláju (Layer Zdeněk), u kterého viděl Didaktik Gama. A když viděl jeho grafické a zvukové možnosti, rozhodl si jej pořídit taky. Po vysvědčení v prvním ročníku se jej nakonec dočkal. K němu byl i kazeťák Elta a ploter Alfi. Nejdříve na něm jen hrál hry, ale to ho po pár měsících omrzelo a tak se vrhl do tajů Assembleru. Po dvou letech mu jeho kamarád Slája vyrobil "SoundBlaster SE for Didaktik" založený na čipu AY-3-8910. A tak začal upravovat hry pro ZX Spectrum 128KB, které používaly AY hudbu, aby fungovaly i na Gamě. A když tyto hry upravoval, tak rovnou tu hudbu i rippoval. Výsledkem toho vzniklo demo se scrollem, obrázkem z North&Soul a několika hudbama.

V druhém ročníku dostal Slája jako první Amigu 500. Lazyho nadšení vyústilo v přednesení dalšího požadavku rodičům, kteří z toho však nadšení nebyli. A tak musel čekat až na konec čtvrtého ročníku, kdy jí dostal za maturitu. I na Amize se začal věnovat programováni.

Po škole začal pracovat na Obecním úřadu Chodov. V létě roku 1994 nastoupil na vojnu, kde potkal Wincla, který do té doby vystupoval pod hlavičkou The Werewolf Team. Ten ho nakonec dovedl do Vertical Syndicate. Už na volně začali spolu vymýšlet různé věci kolem Amigy. V roce 2002 se oženil a se scénou zkončil. Dnes pracuje jako úředník na správě majetku.
Sante Dvořák Dalibor Coder Humenné, SK -
dalibor dvorak thSlovenský coder, původem pocházející z Čech. Jeho prvním počítačem byl bratrancův Didaktik M, přes kterého se dostal k A600 a A1200. V roce 1998 opustil skupiny Fabiness a Magic Owls a připojil se k polské skupině Absurd, jako coder. Dnes pracuje jako IT specialista u firmy Telefónica O2 Business Solutions spol. s r.o.
Schwaiza Stupka Petr Grafika Nový Bor 1979
schwaiza thNarodil se v Plané. O počítače se začal zajímat už na základní škole v Boru u Tachova. Ve čtvrté třídě poprvé absolvoval hodinu výuky výpočetní techniky na PMD-85 a programování v Basicu. Po pravidelných návštěvách začal naléhat na rodiče, aby mu koupili Didaktik Gama. Ten mu po několika nekonečných měsících zakoupili za 1.990,- Kč. Hned
potom začal uplatňovat své zkušenosti s Basicem a spolu s bratrancem začali tvořit Videostop, který byl jeho vrcholem
na Didaktiku.

V roce 1992 po kritickém rozvodu rodičů začal naléhat na matku, aby mu koupila Amigu 500. Když našetřili 500,- DM, začali jezdit do Německa po inzerátech. Nakonec si vybral Amigu 500 s 1MB RAM a několika disketami. Po několika dnech u TV mu matka koupila i monitor. Jako všichni ostatní nejdříve hrál jen hry, ale už po několika měsících si začal hrát s Deluxe Paintem. V tu dobu žil už rok v Třemešné. Už předtím slyšel o Winclovi a netrvalo dlouho a Wincle k nim začal chodit na návštěvy. A právě z jeho disket
se seznámil s Protrackerem a Lotusem.

V roce 1994 se znovu přestěhovali o kousek dál, ale kluci se stále navštěvovali. O půl roku později ho Amiga 500 začal nudit. Takže jí nakonec prodal a opět požádal mamku o další dotaci. Tu dostal a tak si mohl pořídit Amigu 1200 Dynamite Pack. Po několika dnech proseb mu byla koupena i externí disketová mechanika.

Za rok a půl zase se stěhovali do Vysočan u Boru. V té době si pořídil i pevný disk o kapacitě 20MB. Postupně tak začal jezdit s Winclem za ostatními do maringotky na Sycherák a stal se tak členem Vertical Syndicate.
Sir Nof - Hudba - -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Spacer Vokurka Marek Hudba Dobříš -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Storm Bejček Michal Hudba Kladno 1978
storm thK Amize se dostal jako 15-ti letý kluk, kdy jí poprvé uviděl u kamaráda Petra Turka a musel jsem ji hned mít. :) Bohužel to hned nebylo a majitelem první vlastní Amigy se stal až v 16-ti letech díky svým rodičům, kteří jeho psycho nátlak nevydrželi a za své těžce vydělané peníze mu jí koupili :). Byla to AMIGA 600, 1MB RAM.... Krom hraní her se začal až fanaticky zajímat o skládání hudby na počítači a poprvé se setkal s programem Protracker... tuším verzí 2.3a. Objevil moduly, koupil si sampler a pak už to byla jak nezadržitelná lavina a smršt hudebních paskvilů, pokusů, omylů a později s učením se not a akordů už o něco stravitelnější hudební kreace :) Někdy v této době také potkává Holograma (Jaroslav Bubeník).

V roce 1998 se na střední škole seznámil s Bomberem (Jan Orna) a právě díky němu se stal členem skupiny Vertical Syndicate. Skupina šlapala v pohodě a Storm se snažil a tvořil pro ní hudební dílečka. Čas ani důvod svého odchodu ze skupiny si už nevybavuje. Snad byl vyhozen nebo přeložen. Ale každopádně chce i s odstupem let skupině dodatečně velmi moc poděkovat za to, že svými projekty s jeho hudbou mu dala inspiraci do dalších let pokračovat v mém hudením nadšení. :)

Další leta se nesla s úpadkem Amigy, každý začal přecházet na PC a to se nevyhnulo nakonec ani Stormovi. Na PC postupem doby objevil hudební programy daleko větších možností (např. Reason 2.0, 3.0, Cubase) a dodnes tvořil dál...

Od roku 1998, nedlouho po ukončení studia na 1. KŠPA v Kladně až do dnes, pracuje pro firmu Třinecké železárny a.s., kde se zabývá opravou, programováním a seřizováním řízených frekvenčních i stejnosměrných pohonů... ABB, Siemens měniče a dokonce ještě staré ČKD tyristorové měniče + starání se o chod veškeré průmyslové elektroniky + další aktivity :))

Mezi jeho největší koníčky patří samozřejmě tvorba hudby, tenis, hory v zimě i v létě a šachy na chatě pod modřínem :) Je stále svobodný, bezdětný.
TiTT Novotný Tomáš 3D grafika Hradec Králové -
titt thNa rozdíl od většiny ostatních nikdy nevlastnil žádný osmibit. S prvními počítači se setkal teprve na střední škole, kde měli IQ 151. Tam se dokonce přihlásil i do výpočetního kroužku, kde se také uskutečnil jeho první a poslední pokus o programování. Tím pokusem byla snaha vytvořit stopky, které však ani na desátý pokus nefungovaly tak, jak měly. V tu chvíli si uvědomil, že coder z něj nikdy nebude a začal se věnovat něčemu jinému. Tedy hrát Manic Minera ;)

Následovalo několik let bez počítačů a už to vypadalo, že to tak i zůstane. Avšak na konci roku 1992 si jeho bratr koupil konzoli Nintendo Pegasus a začali na něm hrát. Počítače ho zase začínaly zajímat, až si jednoho dne koupil Excalibur 15 a zjistil, že od dob IQ 151 se počítače hodně posunuly dopředu.

Postupem času se mu zalíbila Amiga. Byla skvělá, finančně dostupná a hlavně se zdála tak nějak "jiná" než normální počítače. Nabíral peníze a v roce 1993 si koupil Amigu 600. Hned od začátku se mu líbila práce s grafikou. Podle příručky od Amiga Infa se naučil ovládat Deluxe Paint III a začal vytvářet různé animace. Zanedlouho objevil i dema, kterými byl nadšen a začal je sbírat.

V druhé polovině roku 1994 prodal Amigu 600a koupil si Amigu 1200 s pevným diskem a monitorem. Zanedlouho si začal dopisovat s Idahem, který projevil později zájem i o dema, diskmagy a scénu celkově. Začátkem roku 1995 mu však jeho Amiga 1200 začala dělat problémy. Odešel mu pevný disk s jeho kompletní tvorbou. Scéna začala postupně upadat, spousta lidí začala prodávat svoje Amigy. A tak
se na konci roku rozhodl svojí Amigu prodat také a čekal na nové Amigy od Escomu. Amigy 1200 se nakonec objevily v lednu roku 1996 a tak si hned jednu novou koupil. Svého starého Blizzarda vyměnil za Blizzard 1230 IV/50MHz, sehnal hromadu vynikajících programů.

Jeho kamaráda IDa mezitím nabral Bomber do skupiny Vertical Syndicate. ID se Bomberovi zmínil i o Tittovi a ten tak byl v květnu 1996 do skupiny zlanařen.
TTL Poruba Jan Coder Hradec Králové -
emptyInformace nejsou k dispozici.
Wincle Novák Vítězslav Leader, coder, grafika Třemešné -
wincle thK počítačům se poprvé dostal už v roce 1987, kdy uviděl ZX Spectrum. Zanedlouho se na škole dostal k PMD-85 a jeho Basicu. Pak jednoho dne, při prohlížení jednoho zahraničního časopisu uviděl Amigu. Rozhodl se, že to musí být jeho počítač. To se psal rok 1989 před revolucí, železná opona byla stále realitou a ani cena 1.000,- DM tomu moc nepřidávala. Železná opona však nakonec padla, peníze se nashromáždili a tak si v létě roku 1991 koupil Commodore 64. Po začátečnických problémech se zase začal věnovat programování. Založil skupinu The Werewolf Boys a začal se tomu hodně věnovat. Dal se dohromady s jedním kamarádem, kterému však jeho C64 nakonec dosloužila. Půjčil mu tedy tu svojí, když odjížděl na dovolenou. A bohužel i jeho C64 se mu po návratu vrátila pokažená.

V létě roku 1993 měl už doma svojí Amigu 500, na které se opět věnoval programování. V té době potkal svého kamaráda Schwaiza a společně začali sbírat hry a hlavně hrát. To pokračovalo až do nástupu na vojnu, kde potkal spoustu dalších amigistů. Nakonec se v roce 1996 seznámil s Lazy Jonesem a tím začala jeho účast ve Vertical Syndicate.

You have no rights to post comments

Online bookmaker Romenia bet365