C.A.D.A.

(Československý archiv demoscény pro Amigu)

Zahájení prací na tomto projektu se datuje už na konec roku 2008. Od počátku bylo mým hlavním cílem najít a zachovat pokud možno co nejvíce informací o bývalé i současné české a slovenské Amiga demoscéně. V první fázi jsem dával dohromady jen všeobecné informace, ale brzy se ukázalo, že není k dispozici moc dostupných informací. Proto jsem pomalu začal hledat a kontaktovat bývalé scenery a všechny lidi, kteří měli co do činění s naší demoscénou. Mnoho z nich se mi kontaktovat nakonec podařilo a s jejich pomocí bylo možné doplnit velice zajímavé informace.

Postupem času se ukázalo, že tento projekt pomalu přerostl zaměření mateřského portálu Amigaportal.cz a v tu chvíli vznikly tyto samostatné stránky. Ty bohužel přežily mateřský portál o Amize.

book

Ačkoli projekt není ani zdaleka dokončen, naleznete zde mnoho zajímavých informací. Pokud to bylo možné, u jednotlivých hudebníků naleznete většinu jejich modulů v MP3 formátu (s možností jejich online přehrávání). U grafiků se zase snažím dávat dohromady jejich grafické práce. Nic z toho by ale nebylo možné bez soukromých archivů původních scenerů nebo různých jiných zdrojů na internetu.